Mülteci ve sığınmacılar için Avrupa Eylem Günü

06 Mayıs 2016
Avrupa Konseyi’nin gençlik kampanyası, Nefret Söylemine Hayır Hareketi (No Hate Speech Movement) kampanya destekçileri ve aktivistleri, 20 Haziran 2016 “Mülteciler ve Sığınmacılar için Avrupa Eylem Günü” etkinliği için çalışmalara başladı. Türkiye’den Gençlik Çalışmaları Derneği kampanyaya aktif destek veriyor ve bu kapsamda 20 Haziran 2016’da Avrupa Gönü etkinliği için İstanbul’da ve diğer şehirlerde ortak etkinlik yapmayı […]

Avrupa Konseyi’nin gençlik kampanyası, Nefret Söylemine Hayır Hareketi (No Hate Speech Movement) kampanya destekçileri ve aktivistleri, 20 Haziran 2016 “Mülteciler ve Sığınmacılar için Avrupa Eylem Günü” etkinliği için çalışmalara başladı.

Türkiye’den Gençlik Çalışmaları Derneği kampanyaya aktif destek veriyor ve bu kapsamda 20 Haziran 2016’da Avrupa Gönü etkinliği için İstanbul’da ve diğer şehirlerde ortak etkinlik yapmayı planlıyor.

Kampanyada yer almak isteyen dernek, vakıf, öğrenci kulüpleri vb. tüm STÖ’ler katkıda bulunmak üzere davet ediliyor.

Etkinlik yapmak isteyen kurum ve kuruluşların, niyetlerini ve düzenlemek istedikleri etkinliklerle ilgili bilgileri youthorgtr@gmail.com adresine göndermeleri bekleniyor.

Etkinliklerin Avrupa boyutu henüz tasarım aşamasında olduğu için içerik ve görseller daha sonra paylaşılacak. Tüm içerik hazır olana kadar katkı sağlamak isteyen kuruluşların koordineli çalışmak için ön başvuru yapması gerekiyor.

Kampanya hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

Kaynak: STGM Derneği