Cinsel sömürü mağduru çocuklarla çalışan profesyonellere eğitim

04 Mayıs 2016
Uluslararası Çocuk Merkezi ve DCI Hollanda tarafından Çocuklara Karşı Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı için hazırlanan destek programı doğrultusunda çocuk koruma, sosyal yardım, adalet, sağlık ve eğitim alanında çalışan profesyonellere eğitim/bilgilendirme çalışması yapılacak. Uluslararası Çocuk Merkezi ve DCI Hollanda tarafından Çocuklara Karşı Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı için hazırlanan destek programı doğrultusunda Çocukların […]

Uluslararası Çocuk Merkezi ve DCI Hollanda tarafından Çocuklara Karşı Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı için hazırlanan destek programı doğrultusunda çocuk koruma, sosyal yardım, adalet, sağlık ve eğitim alanında çalışan profesyonellere eğitim/bilgilendirme çalışması yapılacak.

Uluslararası Çocuk Merkezi ve DCI Hollanda tarafından Çocuklara Karşı Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı için hazırlanan destek programı doğrultusunda Çocukların Ticari Cinsel Sömürüsünü Önleme ve ÇTCS Mağduru Çocukları Koruma konularında çocuk koruma, sosyal yardım, adalet, sağlık ve eğitim alanında çalışan profesyonellere yönelik eğitim/bilgilendirme çalışması yapılacak.

Çalışma; bilgilendirme, uygulama ve izleme olarak üç aşamadan oluşuyor. Ayrıca, çalışmaya katılacak olanların dışında, diğer ağ üyelerinin de faydalanmasını sağlayacak bir eğitim materyali hazırlanması hedefleniyor.

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği organizasyonunda yapılacak çalışmanın bilgilendirme ve uygulama aşaması 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde, İzleme aşaması ise 18-19 Hazıran 2016 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirilecek. 20’şer kişilik iki grup halinde yapılacak olan çalışmaya başvurular arasında ağ üyesi olanlara öncelik verilecek.

Başvuruların en geç 13 Mayıs 2016 günü saat 17.00’e kadar zmutlushu06@gmail.com ve info@ctcs-mucadele.net adresine iletilmesi gerekiyor.

 

Kaynak: Sivil Düşün