Yetimler için sebze yetiştirecekler

02 Mayıs 2016
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kayseri Şubesi, ‘Minik Eller Can Suyu Verecek’ projesi kapsamında, üyeleri ve onların çocuklarıyla birlikte bin 800 sebze fidesini toprakla buluşturdu. Yetişecek sebzeler, yetimler ve ailelerine dağıtılacak. Proje kapsamında, dernek üyeleri ve çocukları, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tarımsal Araştırmalar ve Uygulama Merkezi’nin (ERÜTAM) tahsis ettiği alana, Ziraat Fakültesi öğrencileri […]

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kayseri Şubesi, ‘Minik Eller Can Suyu Verecek’ projesi kapsamında, üyeleri ve onların çocuklarıyla birlikte bin 800 sebze fidesini toprakla buluşturdu. Yetişecek sebzeler, yetimler ve ailelerine dağıtılacak.

Proje kapsamında, dernek üyeleri ve çocukları, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tarımsal Araştırmalar ve Uygulama Merkezi’nin (ERÜTAM) tahsis ettiği alana, Ziraat Fakültesi öğrencileri ve Fecir Kulübü öncülüğünde domates, biber, salatalık, patlıcan, kavun ve karpuzdan oluşan bin 800 fide dikti. Aileler ve çocuklar, belirli periyodlarla sebze fidesi dikilen alana gelerek, sulama ve bakım yapacaklar. Proje kapsamında yetişen ürünler toplanarak yetimler ve ailelerine dağıtılacak.

 

DHA