‘Her Çocuk Özeldir’ dünyaya açılıyor

22 Nisan 2016
Denizli Koruyucu Aile Derneği tarafından yürütülen “Her Çocuk Özeldir” isimli proje dünyaya açılıyor. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylanan proje kapsamında çalışmalarını sürdüren Denizli Koruyucu Aile Derneği Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya’dan 10 uzmanı ağırladı. Proje eğitim çalışmaları kapsamında Denizli’ye davet edilen Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya’dan 10 uzman, Denizli Koruyucu Aile Derneği ile ortak çalışma […]

Denizli Koruyucu Aile Derneği tarafından yürütülen “Her Çocuk Özeldir” isimli proje dünyaya açılıyor. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylanan proje kapsamında çalışmalarını sürdüren Denizli Koruyucu Aile Derneği Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya’dan 10 uzmanı ağırladı.

Proje eğitim çalışmaları kapsamında Denizli’ye davet edilen Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya’dan 10 uzman, Denizli Koruyucu Aile Derneği ile ortak çalışma yürütüyor. Belçika’dan 3, Çek Cumhuriyeti’nden 4 ve Litvanya’dan 3 sosyal hizmet uzmanı, sosyolog ve travma çözüm uzmanını Denizli’de ağırlayan Denizli Koruyucu Aile Derneği, projenin dünyaya tanıtımı için önemli bir adım attı.

denizlii

KORUYUCU AİLE SİSTEMİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI HEDEFLENİYOR

Proje hakkında bilgi veren Denizli Koruyucu Aile Derneği Başkanı Ayfer Doğan, oluşturdukları “Her Çocuk Özeldir” projesinin Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildiğini belirterek, “Erasmus + Yetişkin Eğitimi Programı içerisinde yer alan projemize Belçika, Çek Cumhuriyeti, Litvanya ortak oldu. Proje kapsamında koruyucu aile sistemini yaygınlaştırmak amaçlanıyor. Ayrıca koruyucu ailelerin yaşadığı sıkıntılar konuşulacak ve çözüm bulunacak. Yani Türkiye dışındaki aileler neler düşünür, neler yapar, ne gibi zorluklarla uğraşır ve bunlara nasıl çözüm bulunuru tartışacağız, deneyimlerimizi paylaşacağız” dedi.

Kaynak: Haber Denizli, Proje Panosu