Çocuklara kod yazmayı öğreten CoderDojo Türkiye, vakıf olmak için destek bekliyor

18 Nisan 2016
6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz atölyeler vasıtasıyla kod okuryazarlığı kazandıran CoderDojo oluşumu, vakıf olabilmek için bir destek kampanyası başlattı. CoderDojo oluşumu, 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz atölyeler vasıtasıyla kod okuryazarlığı kazandırmak için ortaya çıkmış. 2011’de İrlanda’da başlayan bir hareket olan CoderDojo, Nisan 2014’ten bu yana Türkiye’de de temsil ediliyor. CoderDojo Türkiye, […]

6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz atölyeler vasıtasıyla kod okuryazarlığı kazandıran CoderDojo oluşumu, vakıf olabilmek için bir destek kampanyası başlattı.

CoderDojo oluşumu, 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz atölyeler vasıtasıyla kod okuryazarlığı kazandırmak için ortaya çıkmış.

2011’de İrlanda’da başlayan bir hareket olan CoderDojo, Nisan 2014’ten bu yana Türkiye’de de temsil ediliyor.

CoderDojo Türkiye, Fongogo üzerinde bir kampanya düzenledi. Faaliyetlerine bir vakıf olarak devam etmek isteyen COderDojo Türkiye, kampanyayla toplamda 70 bin TL toplamak istiyor. Tek seferde 5 bin TL bağışta bulunan takipçilerine bir haftasonu buluşmasının adını belirleyebilme gibi bazı sürprizler de hazırlamış. Bu arada söz konusu sürprizler minimum 100 TL değerindeki bağışlardan başlıyor, sürprizin dozu 5 bin TL’ye kadar artarak çıkıyor.

CoderDojo Türkiye; bugüne kadar 2 binden fazla çocuğa kod okuryazarlığı eğitimi vermiş. Oluşumun gerçekleştirdiği etkinlik/buluşma sayısı ise 100’ün üzerinde. CoderDojo Türkiye; Fongogo üzerinde yaptığı açıklamada, düzenli bir nakit akışına sahip olmak için çalışmalarına bir vakıf olarak devam etmek istediğini belirtiyor.

Kampanya sayfasına ulaşmak için tıklayınız

Kaynak: webrazzi