Doğa dostu arama motoru: Her tık bir ağaç

15 Nisan 2016
Google’la aynı teknolojiye sahip ve ona alternatif olarak ortaya çıkan Ecosia arama motorunda her tık doğaya bir ağaç olarak geri dönüyor. Bugüne kadar 4 milyon ağaç doğaya kazandırılmış. Çevreyi daha güzel bir yer haline getirip doğayı korumak isteyenler için internet en büyük yardımcılardan biri olabilir. Ecosia isimli arama motoru dünyayı daha yeşil yapmak isteyen insanlar […]

Google’la aynı teknolojiye sahip ve ona alternatif olarak ortaya çıkan Ecosia arama motorunda her tık doğaya bir ağaç olarak geri dönüyor. Bugüne kadar 4 milyon ağaç doğaya kazandırılmış.

Çevreyi daha güzel bir yer haline getirip doğayı korumak isteyenler için internet en büyük yardımcılardan biri olabilir. Ecosia isimli arama motoru dünyayı daha yeşil yapmak isteyen insanlar için en akıllıca projelerden biri oldu.

Google’ın alternatifi olan bu arama motoru pratikte yine aynı teknolojiye sahip: aradığınız bilgiyi size göstermek. Ancak Ecosia’yı diğer arama motorlarından ayıran şey, burada yapacağınız her tıklamanın doğaya bir ağaç olarak geri dönecek olması.

Ecosia’nın web sitesinin yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar dünya çapında 4 milyondan fazla ağacın dikilmesine vesile oldular. Ecosia ne kadar ağaç dikildiğine dair aylık raporlarını da internet sitesi üzerinden paylaşıyor.

Siteye ulaşmak için tıklayınız

 

Kaynak: Stuff