Çatışma bölgelerindeki çocuk çalışmalarına destek programı

15 Nisan 2016
Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD), çocukların çatışma ve şiddet ortamından en çok etkilendiği, başta Diyarbakır, Mardin, Şırnak olmak üzere bölgedeki yerleşim yerlerinde, çocuklarla kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor. Desteğin kültür sanat çalışmalarının, şiddetin çocuklarda yarattığı duygusal ve zihinsel tahribatı onarmaya yönelik katkı sağlayacağına ve onlara yeni […]

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD), çocukların çatışma ve şiddet ortamından en çok etkilendiği, başta Diyarbakır, Mardin, Şırnak olmak üzere bölgedeki yerleşim yerlerinde, çocuklarla kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Desteğin kültür sanat çalışmalarının, şiddetin çocuklarda yarattığı duygusal ve zihinsel tahribatı onarmaya yönelik katkı sağlayacağına ve onlara yeni bir duygu ve düşünce dünyası alanı açacağına inanılıyor.

Program, çocuklarla kültür sanat çalışmaları yürüten özverili insanlara, öğretmenlere, sivil toplum aktivistlerine küçük ama anlamlı destekler sağlamayı amaçlıyor. Bu tür çalışmalar için gerekli malzeme, (fotoğraf makinesi, boya malzemesi, vb.) alımı ve yolculuk gerektiği durumda ulaşım giderlerini karşılamak üzere 1500 TL’lik fonlar sağlanacak. Bazı durumlarda verilecek destek miktarı artabilecek.

Destek almak isteyenlerin formdaki bilgileri doldurup iletisim@anadolukultur.org adresine göndermeleri gerekiyor.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

sivil toplum

sivil toplum