Öğrencilerden Çocuğa Şiddete Dur De! Kampanyası

05 Nisan 2016
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Zara ve psikoloji bölümü son sınıf öğrencileri, 6-20 Nisan 2016 tarihleri arasında “Çocuğa Şiddete Dur De” kampanyası yürütecek. Siz de kampanyaya destek olabilirsiniz. Kampanya, neden çocuğa şiddete karşı olunması gerektiği ve bunun nasıl olacağını gösteren afiş, posterler ve video kliplerin sosyal medyada paylaşımıyla gerçekleşecek. ​Yarından […]

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Zara ve psikoloji bölümü son sınıf öğrencileri, 6-20 Nisan 2016 tarihleri arasında “Çocuğa Şiddete Dur De” kampanyası yürütecek. Siz de kampanyaya destek olabilirsiniz.

Kampanya, neden çocuğa şiddete karşı olunması gerektiği ve bunun nasıl olacağını gösteren afiş, posterler ve video kliplerin sosyal medyada paylaşımıyla gerçekleşecek.

​Yarından itibaren kampanya için hazırlanan afişler facebook, instagram, twitter hesapları kullanılarak tüm Türkiye genelinde dolanıma sokulacak.

Kampanya tanıtım metninde şöyle deniyor: “Türkiye’de ruhunu ve bedenini şiddetle doldurup, çocukluğunu öldürdüğümüz milyonlarca çocuk var. Bir çocuk, sevdiği biri tarafından şiddete maruz kalıyor ve ona yakın diğer yetişkinler kendisini korumak için hiçbir şey yapmıyorsa, insan nefret edilecek bir düşman olur çocuk için. Bu şiddet ve korunmasızlık  çocuğu dehşete düşüren nevrotik bir çökmeye sebep olur. Çocuğun sahip olduğu masum dünyası kartondan bir ev gibi yıkılır. Zamanla kafası, kolları, bacakları kopmuş, çaresiz depresif bir beden, bir torso haline dönüşür.

​Biz yetişkinlerin bu ülkede yaşayan tüm çocuklara bir borcu var; çocuklara adaletli, barışçıl ve onurlu bir yaşam vermek. Bunu, insanlık için ve insan olduğumuzu hissetmek için yapmalıyız. Bunu kadına olan şiddeti durdurmak için yapmalıyız. Çünkü şiddet babadan oğula; mağduriyet anneden kızına geçer. “

ÇOCUKLARA ÖZÜR MEKTUBU

Sevgili çocuklarım,

Çocukluğunu ve gençliğini elinden aldığım,

Sizlere sevgi, umut ve barış dolu bir Türkiye veremediğim için özür diliyorum.

Ama bu toplumun vicdanlı insanları siz çocuklara daha barışcıl bir yaşam vermek için var gücüyle çalışacak.

Evdeki barıştan dünyadaki barış için Çocuğa Şiddete Dur De diyecek.

cocukdurde

Kampanyaya destek olmak için:

Facebook:  Çocuğa Şiddete Dur De

​Twitter: #cocugasiddetedurde @cocukvesiddet

​İnstagram: cocugasiddetedurde

Kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız