Türkiye Hapishaneler Enformasyon Ağı kuruldu

28 Mart 2016
Türkiye’de, hapishaneler alanında ortak çalışmalar yürütebilecek, var olan sivil toplum örgütlerini beraber üretmeye teşvik edebilecek bir zemin yaratmak ve u alandaki üretimleri arttırma ihtiyacı ve motivasyonuyla Türkiye Hapishaneler Enformasyon Ağı kuruldu. THEA, hapishaneler alanında doğrudan çalışma yürüten STK’ları ortak bir zeminde bir araya getirmenin yanı sıra LGBTİ, çocuk, kadın, engelli, yaşlı, yabancı uyruklu, hasta, ağırlaştırılmış […]

Türkiye’de, hapishaneler alanında ortak çalışmalar yürütebilecek, var olan sivil toplum örgütlerini beraber üretmeye teşvik edebilecek bir zemin yaratmak ve u alandaki üretimleri arttırma ihtiyacı ve motivasyonuyla Türkiye Hapishaneler Enformasyon Ağı kuruldu.

tcps

THEA, hapishaneler alanında doğrudan çalışma yürüten STK’ları ortak bir zeminde bir araya getirmenin yanı sıra LGBTİ, çocuk, kadın, engelli, yaşlı, yabancı uyruklu, hasta, ağırlaştırılmış müebbet vb. alanlarda faaliyet yürüten STK’ları da kendi alanlarındaki mahpuslara ilişkin faaliyet yürütmelerini ve üretmelerini sağlamak amacıyla ağlar halinde yapılandırmayı amaçlıyor.

THEA, Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği’nin (CİSST) Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Açık Toplum Vakfı tarafından destekleniyor.

Kaynak: STGM