Cinsiyet eşitliği ve kadın hakları projeleri için çağrı

17 Mart 2016
İsveç Başkonsolosluğu bünyesinde 2001 yılından beri iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirme amacıyla faaliyet göstermekte olan Türk-İsveç İşbirliği Birimi; cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri için özel bir çağrıda bulunuyor.   Çağrıyla kadınların ve kız çocuklarının toplumdaki pozisyonunu geliştireceği, güçlendireceği, siyasi aktör olarak görünürlüğünü arttıracağı ve kendi seslerini duyurabilecekleri projelerin desteklenmesi hedefleniyor. Ayrım gözetmeksizin […]

İsveç Başkonsolosluğu bünyesinde 2001 yılından beri iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirme amacıyla faaliyet göstermekte olan Türk-İsveç İşbirliği Birimi; cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri için özel bir çağrıda bulunuyor.

 

Çağrıyla kadınların ve kız çocuklarının toplumdaki pozisyonunu geliştireceği, güçlendireceği, siyasi aktör olarak görünürlüğünü arttıracağı ve kendi seslerini duyurabilecekleri projelerin desteklenmesi hedefleniyor. Ayrım gözetmeksizin cinsel hakları teşvik etmeyi ve kadına karşı her türlü tacizi ve şiddeti sonlandırmayı amaçlayan proje başvurular da kabul edilecek.

Proje başına verilecek maksimum tutar 100.000 Türk Lirası. Proje süresinin bir yılı geçmemesi gerekiyor.

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2016.

Çağrı hakkında detaylı bilgiye, başvuru kriterlerine ve başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız

Kaynak: ab-ilan.com