2016’nın Kent Bahçeleri

15 Mart 2016
Bahar geliyor. Yeryüzü Derneği’nin her yıl gerçekleştirdiği Kent Bahçeleri Projesi’nde de başvuru, ücretsiz topum-fide dağıtımı, semt buluşmaları başladı. Kaçırmayın. Yeryüzü Derneği 2011 yılından bu yana Kent Bahçeleri Projesi’yle kendisine bahçe kurmak veya bahçesini geliştirmek isteyenlere ücretsiz tohum-fide dağıtıyor ve konuyla ilgili bilgi paylaşıyor. Derneğe üye veya gönüllü olmadan da projeye katılmak mümkün. Proje her yıl […]

Bahar geliyor. Yeryüzü Derneği’nin her yıl gerçekleştirdiği Kent Bahçeleri Projesi’nde de başvuru, ücretsiz topum-fide dağıtımı, semt buluşmaları başladı. Kaçırmayın.

Yeryüzü Derneği 2011 yılından bu yana Kent Bahçeleri Projesi’yle kendisine bahçe kurmak veya bahçesini geliştirmek isteyenlere ücretsiz tohum-fide dağıtıyor ve konuyla ilgili bilgi paylaşıyor. Derneğe üye veya gönüllü olmadan da projeye katılmak mümkün.

Proje her yıl 1 Martta başlıyor, nisan başına kadar başvurular alınıyor, nisan-mayısta Semt Buluşmaları yapılıyor. Projeye başvuranların bir semt buluşmasına katılması zorunlu. Yeni başlayanlar için ekim-dikim atölyesi yapılıyor. Mayıs ortasında projeye başvuranlar, belirlenen günde katıldıkları semt buluşması yerinden ücretsiz tohum ve fidelerini alıyorlar. Ekim-dikim bireysel olarak yapılıyor, bahçeciler sorularını kent bahçeleri email grubuna sorabiliyorlar.

2016 Takvimi

  • Son başvuru tarihi, 8 Nisan 2016
  • Semt Buluşmaları, 9 Nisan-8 Mayıs 2016
  • Yeni başlayanlar için ekim-dikim atölyesi – İSTANBUL: 14 mayıs cumartesi İTÜ Maslak Lojmanları, 15 mayıs pazar Kuzguncuk Bostanı.
  • Semt buluşması yapılan yerlerde tohum-fide dağıtımı: 15 mayıs.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız