Vizesiz Avrupa için seminer ve workshop

11 Mart 2016
Genç Avrupalılar Derneği ‘Vizesiz Avrupa İçin El Ele’ seminer ve workshop’ları başlıyor. Vize muafiyeti Türkiye ekonomisi, bilimi, sanatı ve eğitiminin gelişmesi adına çok büyük önem arz etmektedir. Türkiye Gümrük Birliği’ne üye olduğu, Avrupa Birliği’yle üyelik müzakerelerinde çok önemli mesafe kat edip adım attığı halde ülke vatandaşlarına karşı haksız  bir vize rejimi uygulanmaktadır. Ankara Anlaşması’ndan bu […]

Genç Avrupalılar Derneği ‘Vizesiz Avrupa İçin El Ele’ seminer ve workshop’ları başlıyor.

Vize muafiyeti Türkiye ekonomisi, bilimi, sanatı ve eğitiminin gelişmesi adına çok büyük önem arz etmektedir. Türkiye Gümrük Birliği’ne üye olduğu, Avrupa Birliği’yle üyelik müzakerelerinde çok önemli mesafe kat edip adım attığı halde ülke vatandaşlarına karşı haksız  bir vize rejimi uygulanmaktadır.

gencavr

Ankara Anlaşması’ndan bu yana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bireylerin Avrupa içinde serbest dolaşımı konusunda neredeyse hiç yol katedilmediğinden ve bu konudaki en gerçekçi talepleri olan kitle gençler olduğundan dolayı bu program gençleri bir araya getirim bu konu üzerinde ortak adım atmayı amaçlamaktadır. Son dönemdeki olumlu gelişmeler ve Türk vatandaşlarının Avrupa’ya özgürce seyahat etme imkanı konusunda imzalanması beklenen Ortak Hareket Planı çerçevesinde de gençlerle birlikte ortak bir yol haritası çizmeye çalışacağız.

Elde etmek istediğimiz sonuçlar:

AB’ye vizesiz seyahat süreci konusunda konuyla ilgili gençlerin bilinçlendirilmesi.

Nasıl bir yol haritası çizileceği konusunda görüşlerin değerlendirilmesi. Bu tarihsel süreçte neler yapıldığı ya da yapılması gerektiği, gençlerin bu konuda neler yapabilecekleri konusunda bir eylem planı hazırlanması, iç ve dış mekanlarda konu ile ilgili çalışmaların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Gençlere ulaşmak, yaygın eğitim metodları da kullanarak farkındalık yaratılmak amaçlanmaktadır.

Başvuru formu için tıklayınız