Facebook’tan kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yeni platform

11 Mart 2016
Facebook, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yeni platformunu duyurdu. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için destekçileriyle Facebook üzerinden iletişime geçmek oldukça etkili bir yol. Facebook bu nedenle yeni bir internet sitesi duyurusunu yaptı. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri için en iyi iletişim kurgusunu oluşturma, destekçilerinden daha fazla beğeni kazanma, etkileşim oranını artırma ve […]

Facebook, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yeni platformunu duyurdu.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için destekçileriyle Facebook üzerinden iletişime geçmek oldukça etkili bir yol. Facebook bu nedenle yeni bir internet sitesi duyurusunu yaptı. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri için en iyi iletişim kurgusunu oluşturma, destekçilerinden daha fazla beğeni kazanma, etkileşim oranını artırma ve tabii ki bağış toplama konularında bu kuruluşlara destek vermek amacıyla açılan bu site, birçok detaylı bilgi ve yönlendirme içeriyor.

facebook

Şimdilik ingilizce

Facebook yetkilileri sivil toplum örgütleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bu kaynağın oldukça gerekli olduğunu söylüyorlar. İnternet sitesinde ilk ağızdan ipuçları, yol haritaları, en iyi uygulamalar basit ve anlaşılabilir bir şekilde (şimdilik İngilizce) anlatılıyor. Başarı hikayeleriyle de destekleniyor.

Facebook’un “toplumsal fayda grubu” pazarlama yöneticilerinden Joanne Sprague, kendilerine her gün ilham kaynağı olan bu kuruluşları bir şekilde desteklemek ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla böyle bir çalışmayı yaptıklarını belirtiyor. Facebook’un 2015 sonunda oluşturduğu “sosyal fayda grubu” özellikle Nepal depremi, Paris saldırısı ve benzeri olaylarda öne çıkabilen bir grup ve bu internet sitesi sayesinde dünyadaki bütün kuruluşlara ilk ağızdan bilgi ve yönlendirme yaparak toplumsal faydayı artırmayı hedefliyorlar.

Eğer siz de bir sivil toplum kuruluşu veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluşsanız bu internet sitesini incelemenizi tavsiye ederiz. https://nonprofits.fb.com/

Kaynak: Proje Panosu, sosyalmedya.co