Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite ve Kadın Dostu Kampüs

03 Mart 2016
Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite ve Kadın Dostu Kampüs projesi Atılım Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve (KASAUM)  Hukuk Fakültesi desteğiyle yürütülüyor. Öğretim Görevlisi Damla Songur ve Araştırma Görevlisi Erhan Küçük’ün eş danışmanlığı ve  Öğretim Görevlisi Dr. Aslı Şimşek’in gönüllü danışmanlığında devam eden projede, kadın sorunları üzerine araştırmalar gerçekleştiriliyor. Bunun yanısıra Atılım Üniversitesi’nde […]

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite ve Kadın Dostu Kampüs projesi Atılım Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve (KASAUM)  Hukuk Fakültesi desteğiyle yürütülüyor.

Öğretim Görevlisi Damla Songur ve Araştırma Görevlisi Erhan Küçük’ün eş danışmanlığı ve  Öğretim Görevlisi Dr. Aslı Şimşek’in gönüllü danışmanlığında devam eden projede, kadın sorunları üzerine araştırmalar gerçekleştiriliyor. Bunun yanısıra Atılım Üniversitesi’nde toplumsal cinsiyet eşitliği algısı ölçümleniyor ve Kadın Dostu Kampüs olma yolunda güçlü ve zayıf yönler tespit edilerek kısa ve uzun vadeli yol haritası hazırlanıyor.

Proje kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık çalışması da yapıyor, KASAUM için bir imaj çalışması da gerçekleştiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız