STK’lar için Yardım Masası

18 Ocak 2016
TACSO Kaynak Kuruluşu olarak STGM’nin yürüteceği STÖ Yardım Masası sivil toplum örgütlerinin başvurularına açıldı. TACSO Türkiye  ve  TACSO’nun Türkiye’deki kaynak kuruluşu olan Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM),  2017 yılında TACSO projesinin sona ermesine dek, sivil topluma yönelik desteklerinde işbirliği yapıyor. Bu bağlamda STGM, STÖ’lere 10 yılı aşkın süredir sağladığı farklı nitelikteki teknik destekleri “STÖ Yardım […]

TACSO Kaynak Kuruluşu olarak STGM’nin yürüteceği STÖ Yardım Masası sivil toplum örgütlerinin başvurularına açıldı.

TACSO Türkiye  ve  TACSO’nun Türkiye’deki kaynak kuruluşu olan Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM),  2017 yılında TACSO projesinin sona ermesine dek, sivil topluma yönelik desteklerinde işbirliği yapıyor. Bu bağlamda STGM, STÖ’lere 10 yılı aşkın süredir sağladığı farklı nitelikteki teknik destekleri “STÖ Yardım Masası” adı ile yapılandırarak sunacak. TACSO Türkiye Yardım Masası da 2017’de proje bitene dek STÖ başvurularını almaya devam edecek.

Türkiye’deki STÖ’ler ve aktivistler,  geçtiğimiz yıllarda STGM’nin Hukuk Hattı ile sağladığı hizmetleri de kapsayan farklı teknik destekleri; artık STÖ Yardım Masası ile alabilecekler. STÖ’lerin ve aktivistlerin Yardım Masası’ndan bilgi ve destek alabilecekleri konular şunlar:

  • AB Fonları ve STÖ’ler için açılan digˆer fonlar, proje geliştirirken ve proje başvurusunda karşılaşılan teknik sorunlar,
  • Hibe alan STÖ’lerin karşılaştıkları mali ve teknik sorunlar,
  • AB ile ilgili merak edilenler,
  • Ortaklık kurma, hukuki konular ve idari düzenlemeler,dernek ve vakıf mevzuatı, görünürlük ve iletişim.

Yardım Masası sivil toplum örgütlerine destek verdiği tüm bu alanlarda, referans dokümanları aracılığıyla da bilgi kaynakları sunuyor.  Sekiz tematik alanda indirilebilir formatta hazırlanan referans dokümanlar; proje geliştirme, fon ve kaynak geliştirme, AB destekleri, stratejik planlama, örgüt yönetimi, gönüllülerle işbirliği, hukuki dokümanlar, görünürlük ve iletişim konularında kullanıcılara yararlanabilecekleri rehber ve kaynaklar konusunda toplu bilgi sağlıyor.

Yardım Masası ilerleyen dönemde sıkça sorulan sorular (SSS) bölümü ile benzer sorunlar yaşayan örgütlere destek olmayı da hedefliyor. Yardım Masası faaliyetleri ve SSS bölümünden öne çıkanlar, aynı zamanda TACSO Türkiye haftalık E-bülteninden takip edilebilecek.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.