İKV AB’yi oyunla anlatıyor

13 Ocak 2016
Türkiye’nin AB uzmanı İktisadi Kalkınma Vakfı “Avrupalılık” kavramını gençlere ve ilgili tüm kesimlere farklı, yenilikçi ve eğlenceli biçimde anlatmak üzere bir genel kültür oyunu hazırladı. 6 yaş üzeri çocuk ve gençlere Avrupa’yı ve Türkiye’nin Avrupalı değerlerini doğru bilgiler ile anlatmayı hedefleyen İKV, “Adım Adım Macera: Evropa” adlı kutu oyununu AB Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’de AB […]

Türkiye’nin AB uzmanı İktisadi Kalkınma Vakfı “Avrupalılık” kavramını gençlere ve ilgili tüm kesimlere farklı, yenilikçi ve eğlenceli biçimde anlatmak üzere bir genel kültür oyunu hazırladı.

6 yaş üzeri çocuk ve gençlere Avrupa’yı ve Türkiye’nin Avrupalı değerlerini doğru bilgiler ile anlatmayı hedefleyen İKV, “Adım Adım Macera: Evropa” adlı kutu oyununu AB Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi çerçevesinde hazırladı. İKV’nin 50’inci yıl etkinlikleri kapsamındaki projelerden biri olan “EVROPA” ile 2016 yılında 5000 çocuğa ve 5000 aileye ulaşılması hedefleniyor.