Türkiye AB ilişkileri: Aralık

29 Aralık 2015
Türkiye AB ilişkilerinde yaşanan en son gelişmeleri yine İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) e-bülteninin 21-27Aralık sayısında okuyabilirsiniz. Danimarka ve Slovakya büyükelçileri Bakan Volkan Bozkır’ı ziyaret etti AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, 22 Aralık 2015 tarihinde, Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen ve Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova ile resmi görüşmeler gerçekleştirdi. Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Ruben […]

Türkiye AB ilişkilerinde yaşanan en son gelişmeleri yine İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) e-bülteninin 21-27Aralık sayısında okuyabilirsiniz.

Danimarka ve Slovakya büyükelçileri Bakan Volkan Bozkır’ı ziyaret etti

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, 22 Aralık 2015 tarihinde, Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen ve Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova ile resmi görüşmeler gerçekleştirdi. Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen yapılan görüşmede Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan son gelişmeler ele alınırken, Danimarka ile mevcut ticareti ilişkinlerin önemini belirtildi. Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova ile yapılan görüşmede ise 2016 yılının ikinci yarısında AB Konseyi Dönem Başkanlığı’nı devralacak olan Slovakya’nın program detaylarının ele alındığı açıklandı.

AB Dış İlişkiler Servisi’nden Bakan Yardımcısı Naci Koru’ya üst düzey ziyaret

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru, 21 Aralık 2015 tarihinde, AB Dış İlişkiler Servisi’nin Avrupa ve Orta Asya’dan Sorumlu Yönetici Direktörü Thomas Mayr-Harting ve beraberindeki heyetle Ankara’da bir araya geldi. Dışişleri Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, görüşmelerde Türkiye-AB ilişkilerinin kapsamlı değerlendirildiği belirtildi.

AB Bakanlığı’nın Sivil Toplum Diyalog toplantısı Samsun’da düzenlendi

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır ile Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’ın katılımlarıyla, 24 Aralık 2015 tarihinde, “Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” başlıklı toplantı AB Bakanlığı tarafından Samsun’da gerçekleştirildi.

Samsun’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, yerel yönetim ve üniversitelerden temsilcilerinin katıldığı toplantıda Bakan Bozkır, Türkiye-AB müzakere süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda ayrıca, Erasmus+ Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı çerçevesinde sivil topluma yönelik mali destek ve hibe programlarına ilişkin AB Bakanlığı uzmanları tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Bültenin tamamı için tıklayınız.