Umut Nöbeti’nde 15. gün

16 Aralık 2015
Tutuklu  Gazeteciler Can Dündar ve Erdem  Gül’e destek ve moral vermek amacıyla, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde devam eden ‘Umut Nöbeti’ nin 14’üncü günü olan dün, nöbeti Sözcü Gazetesi Yazarı Özlem Gürses, gazeteciler Fazilet Zafer ile Bilgin Gökberk devraldı. Özlem Gürses, “Bugün umut için umut etmeye devam edebilmek için buradayız. Gazetecilik için buradayız. Can […]

Tutuklu  Gazeteciler Can Dündar ve Erdem  Gül’e destek ve moral vermek amacıyla, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde devam eden ‘Umut Nöbeti’ nin 14’üncü günü olan dün, nöbeti Sözcü Gazetesi Yazarı Özlem Gürses, gazeteciler Fazilet Zafer ile Bilgin Gökberk devraldı.

Özlem Gürses, “Bugün umut için umut etmeye devam edebilmek için buradayız. Gazetecilik için buradayız. Can ve Erdem için buradayız. Türkiye için buradayız. Demokrasi için buradayız. İnanç özgürlüğü, fikir özgürlüğü ve basın özgürlüğü için buradayız. Ama ben en çok oğlum için buradayım. Çünkü onun mutlu, müreffeh, çağdaş ve güzel bir ülkede yaşamasını istiyorum. Tıpkı Can’ın ve Erdem’in çocukları ve hepimizin evlatları gibi”  dedi.

Fazilet Zafer ise Dündar ve Gül’ün bir intikam operasyonuna kurban gittiğini söyleyerek, “Çünkü herkesçe doğruluğu bilinen bir haberde sadece basına tekrar bir gözdağı verilmek istendi. 12 Eylül döneminde de Türkiye’yi yakından takip etmiş bir muhabir olarak maalesef görüyorum ki, o günleri mumla arıyoruz şimdi durum öyle görünüyor basın üzerine yapılan baskılar ” dedi.

Bilgin Gökberk de fazla söze gerek olmadığını söyledi ve  “Can, Erdem ve onların şahsında bütün gazeteciler için buradayız. Özlem saydı ilave edecek bir şey yok. Sadece insan olduğumuz için buradayız. Yeni yıllarını kutluyoruz. İnşallah yeni yılda içerideki bütün arkadaşlarımızın da aileleriyle beraber olmalarını istiyoruz. Umutluyuz ” dedi. Öte yandan Divriği Kültür Derneği yöneticileri de ‘Umut Nöbeti’ tutan gazetecilere destek verdi. Dernek yöneticileri bağlama çalarak, türkü söyledi.

Kaynak DHA