61. Bombalara Karşı Sofra

24 Kasım 2015
Bombalara Karşı Sofralar girişiminin 61. sofrası, 25 Kasım 2015 Çarşamba günü İstanbul Galatasaray Lisesi önünde kurulacak. Savaşa, yoksulluğa, israfa, doğa ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını kullanarak her çarşamba sofra kuruyorlar. “Karnı acıkan herkes gelsin” diyorlar. Bütün yiyecekleri para kullanmadan, marketteki-manavdaki israfa müdahale ederek topluyorlar. Hep birlikte ücretsiz yiyorlar ve sofraya hayvan sömürüsünü dahil […]

Bombalara Karşı Sofralar girişiminin 61. sofrası, 25 Kasım 2015 Çarşamba günü İstanbul Galatasaray Lisesi önünde kurulacak.

Savaşa, yoksulluğa, israfa, doğa ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını kullanarak her çarşamba sofra kuruyorlar. “Karnı acıkan herkes gelsin” diyorlar.

Bütün yiyecekleri para kullanmadan, marketteki-manavdaki israfa müdahale ederek topluyorlar. Hep birlikte ücretsiz yiyorlar ve sofraya hayvan sömürüsünü dahil etmiyorlar.
Evlerdeki, kullanılmayanbakliyat, baharat gibi malzemeyi kabul ediyorlar. Sıvı yağ, sarımsak, salça, un her zaman makbule geçiyor. Yine fazlaysa, hafif-melamin tabak ve boş yoğurt kabı gerekiyor. “Bu Çarşamba ve gönüllüler yettikçe her Çarşamba kazan kaldırıyoruz” diyorlar.

Bombalara Karşı Sofralar’ın 61’ncisi

25 Kasım 2015 Çarşamba
Pişirme: 16.00 İnfial; Turan Caddesi 36/A Tarlabaşı
Sofra: 19.00 Galatasaray Lisesi önü; İstiklal Cad.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.