Aşmak için harek(et)

18 Kasım 2015
Beyazay Derneği’nin engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getirerek birlikte düzenli spor yapmalarını sağlayan spor eğitimi programı Aşmak İçin Harek(et) tüm hareketliliğiyle sürüyor. Son olarak Düzce’de hep birlikte zipline keyfi yaşandı. Beyazay’ın projesi, engelli bireylerle engelsizleri tanıştırmayı, aynı anda spor yaptırmayı, okul öncesi engelli çocukları, rehabilitasyon amaçlı fiziksel aktivite ve sportif etkinliklerin içine çekmeyi, engellilerin […]

Beyazay Derneği’nin engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getirerek birlikte düzenli spor yapmalarını sağlayan spor eğitimi programı Aşmak İçin Harek(et) tüm hareketliliğiyle sürüyor. Son olarak Düzce’de hep birlikte zipline keyfi yaşandı.

Beyazay’ın projesi, engelli bireylerle engelsizleri tanıştırmayı, aynı anda spor yaptırmayı, okul öncesi engelli çocukları, rehabilitasyon amaçlı fiziksel aktivite ve sportif etkinliklerin içine çekmeyi, engellilerin spor yapabileceği konusunda mevcut bilinçli kitle sayısını iki katına çıkarmayı amaçlıyor. Hedef, 100 bin engelli ve 100 bin engelsize ulaşmak. ’’Engelleri’’ her anlamda yıkmak ve engelli-engelsiz gençlerin sosyal uyumlarını güçlendirmek, toplumun merkezinde, hayatla iç içe olmalarını sağlamak için yola çıkan projede, çocuk ve gençleri yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına yönlenmek de amaçlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.