Sürdürülebilir Yaşam Festivali başlıyor

13 Kasım 2015
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl 29 film, dört söyleşi, dört müzik performansı, dört filmin sesli betimlemesi ve bir sergiyle, 20-22 Kasım tarihlerinde izleyicilerin karşısına çıkacak. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve 350ankara.org`nin 2013’ten bu yana düzenlediği festivalin bu yılki programında, her yeri arabalarla kaplı şehirler, sürekli artan, kirli, gürültülü trafik kargaşası gibi konulara eğilen […]

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl 29 film, dört söyleşi, dört müzik performansı, dört filmin sesli betimlemesi ve bir sergiyle, 20-22 Kasım tarihlerinde izleyicilerin karşısına çıkacak.

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve 350ankara.org`nin 2013’ten bu yana düzenlediği festivalin bu yılki programında, her yeri arabalarla kaplı şehirler, sürekli artan, kirli, gürültülü trafik kargaşası gibi konulara eğilen Bisikletler Arabalara Karşı (Bikes vs Cars), bir Turkana yerlisinin temel su kaynakları Omo Nehri ve Turkana Gölü olan yerlileri korumak adına Etiyopya’daki Gibe III barajını engellemek üzere başlattığı halk mücadelesini anlatan Büyük Değişim (Sea Change), gezegenimizin sınırlı kaynaklarının teknoloji için kullanılarak nereye geldiğimizi finansal ve ekolojik krizin ilişkisi üzerinden aktaran Gezegen Sil Baştan (Planet Rethink) gibi filmler yer alıyor.

Gerçek Bedel (The True Cost) ise kıyafetlerimizle ilgili bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyor. Giydiğimiz giysiler, onları yapan insanlar ve bu endüstrinin dünyaya etkilerini anlatıyor. Festivalin gösterimleri Ankara’da İnşaat Mühendisleri Odası Kültür ve Kongre Merkezi Rüştü Özal Salonu`nda ücretsiz olarak yapılacak.

Festival programına ve filmler hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.