STK’lara Görselleştirme ve Sosyal Medya Araçları atölyesi

14 Mart 2015
STK’lar için Things Projesi kapsamında düzenlenen buluşmalarda bu kez ”Sivil Toplum Kuruluşları İçin Görselleştirme ve Sosyal Medya Araçları” konuşulacak. 23 Aralık 2015 tarihinde, saat 18:00 – 21:00 arasında Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde yapılacak atölyede kullanımı hakkında bilgi verilecek araçlar şunlar: Canva, Piktochart, Easel.ly, Line.do, Mindmeister, Death to Stock Photo, Moovly, GoAnimate, Prezi, Slideshow, Hootsuite, […]

STK’lar için Things Projesi kapsamında düzenlenen buluşmalarda bu kez ”Sivil Toplum Kuruluşları İçin Görselleştirme ve Sosyal Medya Araçları” konuşulacak.

23 Aralık 2015 tarihinde, saat 18:00 – 21:00 arasında Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde yapılacak atölyede kullanımı hakkında bilgi verilecek araçlar şunlar: Canva, Piktochart, Easel.ly, Line.do, Mindmeister, Death to Stock Photo, Moovly, GoAnimate, Prezi, Slideshow, Hootsuite, Tweet Deck, Mailchimp, Google Alert, Socialbro, Google Drive, Bit.ly, Wetransfer, İnvolver, Fanrx, Picmonkey, Copypastecharacter, Fakers.statuspeople, Social Media Image Maker, Name Check, İfttt, Twittercounter, Topsy, Sharetally

THINGS PROJESİ NEDİR?

Things Projesi, sosyal değişim ve sosyal teknolojiyle ilgilenen kişileri bir araya getiren ve topluluk bağlarını güçlendirmeyi amaçlayan bir oluşum. Bu niyetle 2014-2015 yıllarında İstanbul’da aylık buluşmalar, Things Challenge, Hackathon ve Things Kamp düzenlendi. Birçok sivil toplum kuruluşuyla, uzmanlarla, aktivistlerle ve gönüllülerle çalışıldı.

Things önümüzdeki yıl içinde teknolojinin görselleştirme araçlarını keşfetmek ve bu keşfediş sırasında topluluk ağları örmek için alanlar açmayı hedefliyor. Aynı zamanda İstanbul dışında İzmir, Ankara, Eskişehir ve Adana’da yeni etkinlikler yapmayı planlıyor.

Bu atölye ilgi nedeniyle başvuruya kapanmış ancak sorular için kenan.dursun@me.com adresine mail atılabilir. Önümüzdeki haftalardaki atölyelere başvuru için burayı tıklayabilirsiniz.