Yücel Kültür Vakfı, Engelsiz Pedal Derneği İşbirliğiyle Bisiklet İnisiyatifi kuruyor!

18. yüzyılın ikinci yarısında icat edilen bisiklet, zamanla özgürlüğün ve alternatif ulaşımın aracı oldu. Günümüzde bisiklet ile kat edilemeyecek bir rota neredeyse yok.

Gençlerle çalışan bir vakıf olarak bisikleti salt bir hobinin dışına taşımak, daha fazla gence ulaşmak, bisiklet kültürünü şehir hayatında yaygınlaştırmak amacıyla Engelsiz Pedal Derneği’nin moderatörlüğünde bisiklet inisiyatifimizi kuruyoruz!

Bisiklet İnisiyatifi katılımcılara  beslenmeden doğru vites kullanımına, tekerlek tamirinden temel bisiklet aksesuarlarına kadar uzmanlar tarafından verilecek kapsamlı bir eğitim sunuyor.

Unutmayın!

“Bisikletin selesine oturan insan dünyayı olduğu gibi değil, olmasını istediği gibi görür”*

Siz de YKV bisiklet inisiyatifinde yer alıp kısa ve uzun mesafeli bisiklet turlarına katılmak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Katılım Formu

Engelsiz Pedal Derneği ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz:

https://www.facebook.com/engelsizpedal

*Aydan Çelik, Bi Tur Versene, Optimist Yayınları (2012)

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend