Başlangıç Noktası Akademi 2022 Başvuruları Açıldı

BN Akademi, "daha iyi ve sürdürülebilir bir dünya" evrensel hedefine ulaşılması için ihtiyaç duyulan, geleceğin değişim öncüsü ve liderleri olacak gençlere içinde bulunduğumuz Kırılım Çağı’nda bu misyonu başarıyla tamamlarken gerek duyacakları temel yetkinlikler, teknik beceri ve networkü kazandırmayı ilke ediniyor. Bu programa katılan “Etkili Genç Lider”lerin kurdukları girişimlerde veya profesyonel hayatlarına adım atacakları kurumlarda sosyal fayda üretmesini, döngüsel ve sürdürülebilir iş modelleri kurulmasına öncülük etmesini amaçlanıyor. Alanının düşünce liderleri tarafından hazırlanan program içeriği ve eğitimler, Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi seçkin kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Eğitimler çevrim içi platformlar üzerinden gerçekleşecek ve interaktif olacak.
Başvuru Kriterleri
Üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına kayıtlı öğrenciler okul, sınıf ve bölüm fark etmeksizin Başlangıç Noktası Akademi programına başvurabilir.
Program Detayları
Başlangıç Noktası Akademi, “Genel Program” ve “Etkili Genç Lider Programı” olmak üzere iki temel programdan oluşuyor: BN Akademi – Genel Program
 • Başvurusunu başarıyla tamamlamış öğrenciler genel programa katılım sağlayabilecek.
 • Program öğrencilere sunulan iki alt eğitimden oluşuyor:
  • 21.Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitimi
   •  Enocta iş birliği ile gerçekleştirilecek bu eğitim, Enocta platformu üzerinden çevrim içi, öğrencinin kendi zaman ve eğitim planlaması (asenkron, self-paced) ile ilerleyecek.
   • Eğitim, “Kırılım Çağı”, “Dijital Okuryazarlık”, “Tasarım Odaklı Düşünme”, “Problem Çözme”, “İletişim Teknikleri”, “Yeni Dünya Becerileri”, “Yenilikçilik ve Yaratıcılık” ve “Girişimcilik” modüllerinden oluşacak.
  • Python Programlama Dili Eğitimi
   • Cisco Networking Academy işbirliği ile gerçekleştirilecek bu eğitim, hem Netacad platformu üzerinden asenkron ders içerikleri hem de çevrimiçi platform üzerinden bir eğitmen (senkron, instructor-led) aracılığı ile gerçekleştirilecek.
   • Python eğitimi, giriş ve orta seviye olmak üzere iki kısımdan oluşacak olup giriş seviye eğitimi başarıyla tamamlamış öğrenciler orta seviye eğitime devam etmeye hak kazanacak.
 • Öğrenciler bu iki alt eğitimin tamamına katılabileceği gibi özellikle ilgi duyduğu eğitimler özelinde de katılım sağlayabilecek.
BN Akademi – Etkili Genç Lider Programı
 • Başvurular için yapılacak değerlendirme sürecinin ardından, programa limitli sayıda öğrenci ile başlanacak ve eğitimlerde aktif katılım / başarı gösteren öğrenciler ile devam edilecek.
 • Genel programda yer alan 21.Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitimi modülleri başta olmak üzere belirlenen birçok modül kapsamında, alanında uzman eğitmenler tarafından canlı ve çevrimiçi verilecek eğitimlere katılacak.
Sürdürülebilirlik Bireysel yetkinliklerin sürdürülebilirliği, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik, sosyal etki yönetimi ve ölçümü konularında eğitimler verilecek. Dijital Okuryazarlık ve Gelişen Teknolojiler Kırılım Çağı’nın gerektirdiği yetkinlikleri kazanan katılımcılar, aynı zamanda önde gelen girişimcilerden uygulamalı şekilde yeni teknolojileri öğrenecekler. Girişimcilik Etkili Genç Liderler, verilecek uygulamalı girişimcilik eğitimleri sayesinde sosyal bir girişimcilik projesi üzerinde çalışacak. Girişim fikirlerini hayata geçirerek girişimcilik yolculuğuna devam etmek isteyen gençler ile “Founder One Girişim Sermayesi Yatırım Fonu” arasında BN Akademi tarafından bir köprü kurulacak, bu sayede fon tarafından belirlenen kriterlere uyan girişimler olduğu takdirde profesyonel yatırım alma şansı sunulacak. Mentorluk  Mentorlar, katılımcıların ihtiyaçlarını ve endişelerini anlayarak onlara birebir destek olacaklar. Mülakatlara Hazırlık Katılımcılar iş hayatına girişin ilk adımlarına hazırlanacak, CV hazırlama ve canlı mülakat konularında gerçek İK çalışanlarından birebir geri bildirim alma ve pratik yapma fırsatı elde edecekler. Staj imkanları Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, program sonrasında sektöründe öncü kurumlarla oluşturulan staj programına dahil edilecekler.
Başvuru
Bu siteden öğrenci olarak üye olup maile gelen aktivasyonu gerçekleştirdikten sonra site üzerinden Başlangıç Noktası Akademi Programı başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler