“Yaşlıların Dijital Dönüşüm Alanına Katılmaları Teşvik Edilmeli!”
Kaliteli Hayat Derneğini yakından tanıyabilir miyiz?![kaliteli hayat derneği](https://www.sivilsayfalar.org/wp-content/uploads/2020/11/kaliteli-hayat-der-640x640.jpg)
Dijital okuryazarlık kapasitelerinin yetersiz olmasından dolayı yaşlıların kendileri ile ilgili savunuculuk yapamamaları, kampanya üretememeleri gibi olumsuz durumlar yaşanıyor.Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile “Yaşlı Bireyler Dijital Dönüşüm İle Güçleniyor” çalışmasını hayata geçiriyorsunuz. Çalışma ile neyi amaçlıyorsunuz? Çıktıları hakkında bilgi verir misiniz? Çalışma kapsamında hedef grubumuz olan yaşlıların dijital okuryazarlık bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve ilgili araçlar hakkında farkındalıklarının arttırılmasından dolayı yaşlıların haklarının güçlendirilmesine yönelik dijital dönüşüm kapasitelerinin arttırılması yoluyla doğrudan etkilenmeleri öngörülmektedir.
Uzun vadede derneğimizin hedef kitlesinde ve erişimi içerisinde yer alan yaşlıların dijital savunuculuk çalışmalarında yer alması ve direkt kendilerinin üretim sürecine katılmasına olanak sağlanacağı için bu çalışmanın direkt yaşlılar üzerinde olumlu ve doğrudan etkisinin olacağını düşünmekteyiz.
![kaliteli hayat derneği](https://www.sivilsayfalar.org/wp-content/uploads/2020/11/Kalitelihayatder-640x452.jpg)
![kaliteli hayat derneği](https://www.sivilsayfalar.org/wp-content/uploads/2020/11/Kalitelihayatder_ilan-05-640x452.jpg)
Bizi Takip Edin