Genç Hukukçular için İfade Özgürlüğü Programı Başlıyor

16-19 Ocak 2023 (Çevrim içi) Son Başvuru Tarihi: 6 Ocak Cuma, 2023
Program Detayları:
Bu program, 20-35 yaş arasındaki, ifade özgürlüğü alanına ilgi duyan genç hukukçuların (genç avukatlar, stajyerler, hukuk öğrencileri) ve bu alana ilgi duyan sivil toplum ve medya kuruluşu çalışan ve gönüllülerinin başvurularına açıktır. Aşağıda belirtilen konular kapsamında 4 oturumdan oluşan program, yukarıda belirtilen tarihlerde (her grup için 4 günde) tamamlanacaktır. Bu tarihler, başvuru formunda seçmeli olarak sunulmuştur. Programın, Zoom platformu üzerinden sürdürülmesi planlanmakla birlikte, katılımcıların hazırlıklı gelmeleri önerilmektedir. Bu noktada, katılımcılarla program öncesinde gerekli hazırlık dokümanları paylaşılacaktır. NOT: Bu programa tam katılım şartı aranmaktadır. Başvuracak kişilerin, yukarıda belirtilen tarihleri göz önüne alarak başvuru yapması rica olunur. Tam katılımı sağlayan katılımcılara, program sonrasında katılım belgesi verilecektir. 
Başvuru Süreci:
Başvurular sadece online olarak kabul edilmekte olup, aşağıdaki link aracılığı ile başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın. Bu program için son başvuru tarihi 6 Ocak 2023, Cuma Günü, saat 23:00’dür. *Programa katılacak kişiler, yukarıda belirtilen kriterler ışığında motivasyonları, cinsiyet eşitliği ve kimlik çeşitliliği temel alınarak seçileceklerdir.
Program Konuları:
  1. Gün – Ali Rıza Çoban
Uluslararası İfade Özgürlüğü Standartları Türkiye’de İfade Özgürlüğüne Genel Bakış
  1. Gün – Dilara Alpan & Ozan Güven
“EngelliWeb” Verileri Işığında Erişim Engelleme Uygulamaları İnternet, Sosyal Medya ve İfade Özgürlüğü
  1. Gün – Kerem Altıparmak
Milli Güvenlik, Kamu Düzeninin Korunması ve İfade Özgürlüğü
  1. Gün – Sevgi Kalan Güvercin
Çatışan Haklar: İfade Özgürlüğü vs Kişilik Hakları Cumhurbaşkanına Hakaret ve İfade Özgürlüğü Sorularınız için info@ifade.org.tr / dilara@ifade.org.tr adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili İçerikler