Dijital Gönüllülük Projesi Yarışması Katılımcılarını Bekliyor

Pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerinde kalmak zorunda olan çocuk ve gençlerin, dijital gönüllülük konusunda farkındalık kazanmaları amaçlayan Genç Gönüllüler Derneği, dijital ortamda gönüllülük çalışmaları yapmış veya bu alanda proje önerisi olan her yaştan insanı ön plana çıkarmak istiyor. Bu amaçla Sivil Düşün desteği ile hazırlanan En İyi Dijital Gönüllülük Projesi Yarışması’na proje fikri olan tüm gençler katılabilir.
Yarışmanın Şartları
Yarışmaya başvurmayı düşündüğünüz dijital gönüllülük projeniz gerçekleşmiş, tamamlanmış veya öneri şeklinde olabilir. Projenizin 2020 yılı ve COVID- 19 pandemi döneminde toplumun gelişimine, hak arama, insan hakları, çocuk hakları, engelli hakları, hayvan hakları, ulaşım hakkı, eğitim hakkı gibi hak temelli konulardan herhangi birini içermesi bekleniyor.  18-24 yaş arası gençler, kamu kurumları, üniversiteler, enstitüler, üniversite ve lise kulüpleri, STK’lar, gençlik merkezleri, aktivistler, genç gönüllüler, şahsi ya da grup başvurusu yapabilir. Bir grubu ya da tüzel kişiliği temsil eden başvurularda ödül, grubu temsilen bir kişiye verilecek.
Son Başvuru Tarihi
17 Ocak 2021’de son bulacak başvurular değerlendirilecek ve sonuçlar, gerçekleştirilecek ödül gecesinde açıklanacak. Ödül programı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek. Yayın linki başvuru sahipleri ile paylaşılacak.
Ödüller
Birinci olan proje sahibi tablet, İkinci ve üçüncü olan proje sahipleri Akıllı Saat sahibi olacak. İlk ona giren proje sahiplerine Genç Gönüllüler Derneği, Avrupa Birliği resmi bayrağı ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Program logolarının yer alacağı, yılın “Dijital Gönüllüsü Belgesi” sunulacak. Yarışmada en iyi dijital gönüllülük projesini gerçekleştirmiş 6 kişinin profesyonel stüdyoda çekimleri gerçekleştirilecek. Böylelikle projelerini Türkiye genelinde yaygınlaştırmak için tanıtım fırsatı bulacaklar. Başvuru linkine buradan ulaşabilirsiniz. Sorularınızı bilgi@gencgonulluler.org.tr adresinden iletebilirsiniz.

İlgili İçerikler