Sivil Toplum Kuruluşları

Sivil Sayfalar için içerik üreten, Sivil Sayfalar’da haberi yer alan sivil toplum kuruluşlarının listesini aşağıda bulabilirsiniz. Siz de STK’nızın listede yer almasını istiyorsanız ya da sitemizde var olan bilgilerinizin güncellenmesini istiyorsanız, STK’nızla ilgili görsel ve kısa bilgiyi bilgi@sivilsayfalar.org adresine mail atabilirsiniz.


Ağ Yöneticileri Derneği, ağ teknolojilerine ilgi duyan, bu dalda halen çalışan ve ağ teknolojileri üzerine eğitim veren kişileri bir araya getirmek amaçlı kurulmuş bir dernektir.
40tilki, toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri ve flört şiddeti hakkında farklı içeriklerin yer aldığı, herkesin hikayesine açık bir blogtur.
1 Kadın 1 Hayat Derneği çalışmalarına Van -Hakkari’deki kadın intiharlari ve istismarı konusunda araştırmalar ile başlamış sonrasında bölgedeki kayıtlara geçmeyen istismar olaylarını, özellikle aşiret ve kültür ile beslenen ataerki ile mücadele  ederek çalışmalarını sürdürmektedir.
Ahtapot Gönüllüleri Sosyal Dayanışma ve Sportif Faaliyetler Derneği (“AG”) olarak, kimsesiz çocuklardan sokağa atılan köpeklere, evsizlerden engelli bireylere kadar sınır tanımadan, ihtiyaç duyulan her alanda proje geliştiriyor ve diğer sivil toplum kuruluşlarının projelerini de destekliyoruz.
Anne Çocuk Eğitim Vakfı, 1993 yılında Prof.Dr.Sevda Bekman’ın yaptığı bilimsel bir araştırma projesinin devamlılığını sağlamak amacıyla kurulmuş olan bir vakıftır.
İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) ülkemizde insani gelişmeye katkı yapmak üzere kurulmuştur.
Adalet Zemini kutuplaşma, kavga, karmaşa ve şiddetin hâkim olduğu bir ortamda, farklı kesimlerden, farklı kültürel arka planlara sahip insanların “adalet zemininde” buluşmak, barışı ve giderek daha da görünmez hale gelen sağduyuyu/hakkaniyeti aramak üzere bir araya geldiği bir platformdur.
Büyük bir çoğunluğu AFS programlarından yararlanmış gönüllüler olarak, kültürlerarası etkileşim yolu ile dünya barışına katkıda bulunmak hedefiyle, 1999’da derneğimizi kurduk
Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur.Sonraki


Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!