ekim, 2019

05eki(eki 5)10:0006(eki 6)18:00Kendine Yeten Kentine Yeter

Daha Fazla

Etkinlik Detayları

Yerelin kapıları evrene açılıyor, sivil deneyimler paylaşılıyor.

4, 54 milyar yıldır yaşamaya devam eden dünya, üzerinde birlikte yaşadığı diğer türlerle etkileşimini sürdürse de, bazen işler yolunda gitmeyebiliyor. Küresel problemlerin tek çözümü olarak arkasında yatan ekolojik düşüncenin, deneyimleyerek ve paylaşarak artacağını biliniyor.

Kalkınma Atölyesi ortaklığında Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) adına düzenlenen “Kendine Yeten Kentine Yeter” temalı fuar, bugüne kadar SGP tarafından desteklenen sivil toplum kuruluşları ve ortakları tarafından gerçekleştirilen 307 projeden 40’ının sergilenmesine imkan veriyor.

‘Kendi Kentine Konuşanlar’ ile yapmak istenen; kentte ve kırsalda dayanışmacı, ekolojik, eşitlikçi alternatif alanlar yaratan bireysel ve kolektif girişimlerin hikayeleri ve faaliyetleriyle özellikle gençlere yönelik bir kolektif diyaloğu oluşturmak.

Ne Amaçlanıyor?

UNDP/GEF-SGP’nin doğrudan ve dolaylı olarak etkili olduğu,
(i) biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilirliği,
(ii) iklim değişikliği
(iii) toprak bozumu gibi evrensel problemlerin, yerelden geliştirilen çözüm ve uygulamalarının çıktılarını, benzer çalışmaların artması ve sürdürülebilir olması için paylaşmak.

Kentte ve kırsalda dayanışmacı, ekolojik, eşitlikçi alternatif alanlar yaratan bireysel ve kolektif girişimlerin hikayeleri ve faaliyetleriyle kolektif diyaloğu oluşturuluyor.

Program

5 Ekim 10:00–18:00
UNDP/GEF-SGP’nin desteklediği projeler ve sahiplerinden oluşan stant sergisi. / CerModern

6 Ekim 10:00–18:00
Kendi Kentine Konuşanlar / Cer Modern (11:00–18:00 boyunca 15 dk’lık konuşmalar)
UNDP/GEF-SGP’nin desteklediği projeler ve sahiplerinden oluşan stant sergisi.

Zaman

5 (Cumartesi) 10:00 - 6 (Pazar) 18:00

Konum

CerModern Ankara

Etkinlik Organizatörü

Kendine Yeten Kentine Yeter

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]