nisan, 2019

06nis13:3013:11Öğretmen Atölyeleri: Orff Yaklaşımıyla Müzikle Hareket Eğitimi

Daha Fazla

Etkinlik Detayları

Müzik, drama, konuşma ve hareket temelleri üzerine kurulmuş Orff öğretim tekniği, Carl Orff’un görüşleri temel alınarak geliştirilmiştir. Orff’a göre müzik, ritim ve hareket eğitiminde söz konusu olan salt bir müzik eğitimi değildir, insanın yetiştirilmesidir.

Müzik, konuşma ve ritim insanın kendini ifade etme araçlarıdır. İster çocuk-genç, ister yaşlı, ister engelli olsun her insanın içinde kendini sanatsal olarak ifade etme becerisi vardır. Müzik eğitimi bireye kazandıracağımız bilgi, değer ve beceriler için bir araçtır.

“Orff Yaklaşımıyla Müzikle Hareket” eğitimiyle amaç, bireyin öğrenmeye yönelik motivesini artırmak, bireyde öğrenmeyi kalıcı hale getirmek ve aynı zamanda sanatsal ve estetik duyuşu geliştirmektir. Orff enstrümanları ile yapılacak müzik deneyimlerinde bireyin eğitimde müziği kullanabilme ve ritmi uygun esere eşlik etme kazanımı sağlanır. Bu, aynı zamanda çocuğun çevresiyle uyumunu, birlikte iş yapabilme duygusunu, doğaçlama yeteneğini ve yaratıcılığını geliştiren, psikolojik ve beyin gelişimini destekleyici bir tekniktir.

Hali hazırda eğitimcilik vazifesini yürütenler için bu teknik, öğrencilere kazandırmak istenen değer ve bilgiler için eğlenceli bir araç olacaktır. “Orff Yaklaşımıyla Müzikle Hareket Eğitimi” atölyesine  ne anasınıfı öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve eğitim alanındaki herkes katılabilir.

Kayıt ve Başvuru İçin Tıklayınız…

Zaman

(Cumartesi) 13:30 - 13:11

Konum

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği

Etkinlik Organizatörü

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]