ekim, 2019

04eki13:3015:10MLSA Ve TBİD Bu Kez İzmir’de Gazeteciler İçin Yeni Medya Atölyesi Düzenliyor!

Daha Fazla

Etkinlik Detayları

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ve Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD), 4 Ekim Cuma günü İzmir’de Friedrich Naumann Vakfı’nın desteği ile Gazeteciler İçin Yeni Medya Atölyelerinden üçüncüsünü düzenliyor.

İzmir Barosu’nda Yeni Medya Kongresi’nin içinde yer alacak bu atölye gazetecilere ve iletişim öğrencilerine yeni medya araçlarının kullanımını, daha etkili içerik üretimini ve dijital güvenlik ilkelerini aktarmayı hedefliyor. Atölye aynı zamanda, gazetecilerin ve gazeteci adaylarının yeni medyanın etkisi ile dönüşen habercilik deneyimlerini ve katılımcıların kapasitelerini artırmayı hedefliyor.

Atölyeyi Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği’nden Doç. Dr. Erkan Saka, Kenan Dursun ve Arda Çetin yürütecek. Atölyede değişen internet kullanımı alışkanlıkları, gazetecilerin dijital itibarı ve sosyal medyayı etkin yönetmek için gerekli yaklaşımlar ile bunlara uygun araçlar anlatılacak. Ayrıca gazetecilerin etkili içerik üretimi, dijital güvenlik, gazeteci kaynaklarının ve kişisel verilerin güvenliği konularda donanımlarının artması sağlanacak.

İzmir Barosu Salon 3’te gerçekleşecek atölye, 4 Ekim Cuma günü saat 13:30’da başlayacak. Atölyeye kayıt olmak için bu adresten başvuru yapılabilir.

Zaman

(Cuma) 13:30 - 15:10

Konum

İzmir Barosu - Salon 3

Alsancak, 1456. Sk. No:14, 35220 Konak/İzmir

Etkinlik Organizatörü

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]