LGBTİ+lar için Yerel Katılım ve Kent Konseyleri Eğitimi’ne Başvurular Açıldı

unnamed-2.jpg
SPoD, LGBTİ+ların yerel karar alma süreçlerine katılımı çalışmaları kapsamında 29 Şubat-1 Mart tarihlerinde "LGBTİ+lar için Yerel Katılım ve Kent Konseyleri Eğitimi" düzenliyor.

Eğitimin hedefleri arasında LGBTİ+ların yerel katılımın önemli mekanizmalarından biri olan kent konseylerini yakından tanıması, yerel yönetimlerin temel belgelerine dair bilgi edinmesi ve kent konseylerini anlamlı bir katılım mekanizması olarak kullanma becerilerinin güçlendirilmesi yer alıyor.

Eğitim İstanbul’da ücretsiz olarak 25 kişilik sınırlı katılımcıyla gerçekleşecek.
Programda, İstanbul’da bulunan kent konseylerinde çalışma yürüten ya da yürütmeyi planlayan LGBTİ+lara öncelik verilecektir. Buradaki kayıt formunu 21 Şubat 2020, saat 18:00’a kadar doldurarak programa başvurabilirsiniz.

Eğitim Programı:

29 Şubat Cumartesi

  • Kent Konseyleri Tarihi, Kuruluş Süreci ve İyi Örnekler – İkbal Polat
  • Temel Belgeleri Okuyabilmek: Stratejik Plan, Performans Planı, Faaliyet Raporu, Eylem Planları ve Bütçe – Simten Birsöz

1 Mart Pazar

  • Yerel Düzeye Katılım ve Savunuculuk – Elif Avcı
  • LGBTİ+ların Kent Konseylerine Katılımı üzerine birlikte çalışmak

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!