Antalya’daki STÖ Yönetimi Eğitimi İçin Başvurular Başladı

sto-yonetimi-antalya1.png
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)'nin 26-28 Şubat 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan "STÖ Yönetimi" eğitimi için başvurular başladı.
Eğitime Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Konya, Mersin ve Muğla illerinde, hak temelli çalışma yürüten STÖ’lerden temsilciler başvurabilirler.
  • STGM, eğitim çalışmalarında yerelde savunuculuk faaliyetleri yürüten ve kapasite güçlendirme ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli STÖ’lere öncelik veriyor.
  • Eğitim sürecinin etkin ve verimli ilerleyebilmesi için katılımcı örgüt sayısı 10-15 aralığında tutulacak.
  • Eğitime başvuracak STÖ temsilcilerinden en az birinin cinsiyet kimliğinin kadın olması ve yine en az birinin yönetim kurulu üyesi olması tercih sebebi olacak.
  • Eğitime her örgütü temsilen iki kişi kabul edilecektir. Bu nedenle eğitime başvuracak her iki STÖ temsilcisinin tek bir formu, birlikte doldurması gerekmektedir.
Ne zaman? Nerede?
Antalya’da 3 tam gün olarak gerçekleşecek eğitime Antalya dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacak.
Eğitime başvurusu kabul edilen STÖ temsilcilerinin, örgütlerinden ıslak imzalı yetki belgelerini STGM’ye iletmeleri istenecektir. Değerlendirme sonrasında katılımcı değişikliği kabul edilmeyecektir.
Nasıl başvuru alınır?
Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 17 Şubat Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar Başvuru Formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor. Değerlendirme sonuçları 19 Şubat 2020 Çarşamba günü başvuruda bulunan adreslere e- posta aracılığıyla iletilecektir.
Sorularınız için egitim@stgm.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!