Sivil Toplum Kuruluşları Afet Koordinasyon Platformu Oluşturuldu

EPOfozVX4AEAbxx.jpg
Elazığ depreminde sahadaki çalışmaların yürütülmesi için Sivil Toplum Kuruluşları Afet Koordinasyon Platformu Kuruldu.

AÇEV, Açık Açık Derneği, Ahbap Derneği, Ahtapot Gönüllüleri Derneği, Birleşmiş Milletler Gönüllüleri, Çorbada Tuzun Olsun Derneği, Hayata Destek Derneği, INOGAR, INOGAR ART, İhtiyaç Haritası, KAGİDER, Nef Vakfı, Nirengi Derneği, Sağlam Kobi, Temel İhtiyaç Derneği ve Toplum Gönülleri Vakfı temsilcileri Elazığ’da giderek Elazığ Valiliği’nde düzenlenen Afet Koordinasyon toplantısına katıldı.

AFAD ve Kızılay’ın da katıldığı toplantıda, hem ulusal hem yerel STK’ların birlikte nasıl çalışacağı konuşuldu ve Sivil Toplum Kuruluşları Afet Koordinasyon Platformu kuruldu. Toplantının ardından, ulusal, yerel STK’lar ve İl Gençlik Meclisi ile birlikte valilik çalışmalarına destek olmak ve birlikte hareket etmek üzere görüşmeler yaptı. Toplanın ardından Sivil Toplum Afet Platformu ismiyle sorumluluk dağılım ve destek koordinasyon sistemi oluşturuldu. Bölgede çalışmalarını sürdüren platform detaylı ihtiyaç raporunu da önümüzdeki günlerde yayınlayacağını duyurdu.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!