HAK İnisiyatifi’nden Raporlama İçin Destek Çağrısı

EN7Q0YyX4AUy8wd.jpg
HAK İnisiyatifi, güvenlik soruşturmasında yaşanan hak ihlalleriyle ilgili yapacağı rapor çalışması için sosyal medyadan destek çağrısında bulunuyor.

HAK İnisiyatifi’nden yapılan açıklamada, Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği kamu görevlisi alımında güvenlik soruşturması uygulamasının yeniden gündeme getirildiği belirtilerek, “Güvenlik soruşturmalarında yaşanan hak ihlalleriyle ilgili bir rapor hazırlığında kullanılmak üzere güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanmış ve dava başta olmak üzere bunun nedenini herhangi bir yolla öğrenmiş kişilere ulaşmaya çalışıyoruz” denildi. Bilgileri alınan kişilerin rızaları olmadığı sürece gizli tutulacağı da belirtilen açıklamada başvuruların bilgi@hakinisiyatifi.org adresine yapılması isteniyor.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!