“Rüzgarın Kızı” İstanbul’a Geliyor

R%C3%BCzgara-Kar%C5%9F%C4%B1-1280x1580.jpg
Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘Dünya çevresini bisikletle en hızlı geçen” ilk kadın olarak giren Juliana Buhring, ilham verici öyküsünü anlatmak ve kitabını imzalamak üzere bu hafta sonu İstanbul’da olacak.

Bisiklet meraklılarının Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi sayesinde tanıdığı Juliana Buhring, bu başarı öyküsünü This Road I Ride adıyla kitaplaştırdı. Kitabın ülkemizde Rüzgara Karşı adıyla yayımlanması, Buhring’in daha geniş kitleler tarafından tanınmasını sağladı.

Hiçbir sponsor desteği ve daha önce hiçbir sportif faaliyeti olmaksızın, kısa bir antrenmanla 30 yaşından sonra tanıştığı bisiklet sporu ile başlattığı bu azim yolculuğu 2012 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi ile sonuçlandı. Ardından tek kadın yarışçı olarak katıldığı Londra’dan İstanbul’a kadar süren zorlu bisiklet yolculuğunda edindiği ve 4. olduğu yarış ile dikkatleri bir daha üzerine çekti.

Yazar, azmin öyküsü olarak bilinen hayat hikayesini okurları ve bisiklet sevdalıları ile paylaşmak için 12 Ocak Pazar günü İstanbul’a gelecek. Üsküdar’daki Bağlarbaşı Kültür Merkezi’ndeki söyleşi saat 14.00’te başlayacak.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!