Kadının Güçlendirilmesi için Erkek Katılımı Modeli Eğitici Eğitimleri Başlıyor

Ekran-Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1-5.jpg
Mavi Kalem Derneği, İstanbul ve çevre illerindeki sivil toplum çalışanları ve gönüllülerini eğitici eğitimlerine davet ediyor!

Mavi Kalem Derneği, Suriyeli erkeklerle şiddet, ebeveynlik, kadınların işgücüne katılımı ve toplumsal cinsiyet gibi konuların tartışılacağı, erkek uygulayıcılarla gerçekleştirilecek Kadınların Güçlendirilmesi için Erkek Katılımı Modeli’nin eğitici eğitimlerine başladı. Bu modelin amacı erkekleri toplumsal cinsiyet farkındalığı yönünden desteklemek, kadın ve kız çocuklarının güçlendirilmesinde destek olmalarını sağlamak.

10-11-12 Aralık – İstanbul 

17-18-19 Aralık – İstanbul

24-25-26 Aralık – Adana

4 atölyeden oluşan model bir uygulayıcı bir de gözlemci olarak iki kişi tarafından uygulanabilmektedir, bu nedenle katılımcıların aynı kurumdan iki kişi olması tercihtir. Konuyla ilgilenen sivil toplum kuruluşlarından, aşağıdaki kriterlere uyan iki gönüllü veya çalışanı eğitici eğitimlerine başvurabilir.

 

  • Biri Arapça aktif okuryazar, biri Arapça konuşabilen iki sosyal çalışmacı/gönüllü. 
  • Her iki kişinin de Türkçe aktif okuryazar olması beklenmektedir.
  • 18 yaşından küçük herkesin çocuk olduğunu kabul eden,
  • Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığına sahip,
  • Tercihen erkeklerle ya da Suriyeli mültecilerle çalışma deneyimine sahip,
  • Erkek uygulayıcılar aranıyor.

Erkek Katılımı Modeli Eğitici Eğitimi’ne 3 gün, tam zamanlı katılan çalışanlara ve/veya gönüllülere uygulama materyalleri ve katılımcı belgesi verilecektir.

Eğitici Eğitimi’ne katılan kişilerin Erkek Katılımı Modeli’ni en az bir kere kendi kurumlarında Suriyeli yetişkin erkeklerden oluşan 8-12 kişilik bir gruba uygulaması beklenmektedir.

Başvuru için; denizozkor@mavikalem.org adresine

  • Adınız ve soyadınız,
  • İletişim bilgileriniz,
  • Çalıştığınız kuruluş ve pozisyonunuzu göndermeniz gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 13 Aralık 2019 (17-18-19 Aralık için)

Adres: Balat Mahallesi Usturumca Sokak No: 10 Fatih / İstanbul – Türkiye Tel: (+90) 212 5210029  www.mavikalem.org

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!