ATÖLYE Ve IDEA Universal’dan Tasarım Maratonu: Temiz Su

191206_Tasar%C4%B1mMaratonu_Uyarlamalar_Facebook-Cover-1280x670.png
Dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası temiz suya ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Bu soruna dikkat çekmek ve çözümler üretmek için ATÖLYE ve IDEA Universal, öğrencileri ve yaratıcı sektör profesyonellerini 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ATÖLYE’de gerçekleşecek Tasarım Maratonu’na davet ediyor.

İki gün sürecek bu maratonda katılımcılar, yeryüzünde bütüncül ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için su, gıda ve enerji programları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan IDEA Universal ile dijital veya fiziksel tasarım çıktıları üretecek.

Tasarım odaklı düşünme metodolojisinin uygulanacağı bu maratonda, başvurular arasından seçilecek 25 katılımcı kaynak geliştirme, kampanyacılık, gönüllülük deneyimi ve yaratıcı hikaye anlatıcılığı konularında ürettiklerini IDEA Universal gönüllülerine ve jüri üyelerine sunacaklar.

Eğer dünyanın en önemli sorunlarından biri olan temiz su sorununa yaratıcılık ve tasarım ile dikkat çekmek ve çözümler geliştirmek istiyorsanız 22 Aralık tarihine kadar bu bağlantıdan başvurabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!