Yeni Medyada Nefret Söylemi

website-814.png
'Sosyal medyada nefret söylemiyle mücadelenin yöntemleri neler olabilir?' gibi soruların yanıtlarının aranacağı Yeni Medyada Nefret Söylemi paneli, 11 Kasım'da Hrant Dink Vakfı'nda gerçekleşecek.

Nefret söylemi ve ayrımcı söylem, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de, hem geleneksel hem de yeni medya mecralarında oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle sosyal medyada kullanılan söylemin üretim biçimleri ve etki alanları, yeni medya araçlarındaki söylemi önemli bir tartışma konusu kılıyor. Peki, sosyal medyada nefret söylemi ve ayrımcı söylemler nasıl üretiliyor? Sosyal medyadaki nefret söylemi kullanıcıları ve toplumu nasıl etkiliyor? Sosyal medya platformlarının bu konuda aldıkları önlemler neler?

Hukukçu ve akademisyen Aras Türay, Facebook Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Nilay Erdem ve akademisyen ve Alternatif Bilişim Derneği üyesi Zeynep Özarslan’ın konuşmacı olarak katılacakları panelin moderatörlüğünü TGS Akademi Direktörü ve akademisyen Orhan Şener yapacak.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend