Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı-Van Sosyal Girişimcilik Eğitimi

unnamed.jpg
Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı; Van ve çevre illerdeki sosyal girişimcileri, sosyal girişimcilik alanına ilgi duyan aktif vatandaşları ve sivil toplum alanından temsilcileri sosyal girişimcilik eğitimine davet ediyor!

Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında desteklenen, Vehbi Koç Vakfı liderliğinde; Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği, TED Üniversitesi, Mozaik Foundation (Bosna Hersek) ve Social Entreprise UK (İngiltere) ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında Türkiye’de sosyal girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor.

Yerelde yürütülecek çalışmalarda Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; iştirakçi ortaklar olarak projeye destek vermektedir.

Başvuruların değerlendirilmesinde göz önünde bulundurulacak kriterler şöyle:

– Başvuru sahibinin Van ve çevre illerinde ikamet etmesi veya çalışmalar yapması
– Sosyal girişimcilik ile ilgili deneyim sahibi olması ya da motivasyonunun olması
– Yaklaşımı ve tecrübesiyle sosyal girişimcilik sektörünün gelişmesini destekleyebilecek niteliklere sahip olması
– 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nda (DAKA) gerçekleştirilecek eğitime tam katılım sağlaması

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Tarih: 30 Kasım-1 Aralık 2019

Yer: Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Van

Son başvuru tarihi: 8 Kasım 2019

Not: Van dışından katılmak isteyenlerin ulaşım ve konaklama masrafları karşılanmayacaktır.

Sorularınız için hulya.eski@daka.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend