Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ne Sahip Çıkıyor

1-5-1280x720.jpg
Farklı STK'lardan kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'nin iptal edilmesiyle ilgili kampanyalara ve sözleşmeyi savunan kadınlara karşı sosyal medyada yürütülen linç saldırılarına tepki göstererek; 'ortak mücadele' çağrısında bulundu.

KAMER Vakfı Başkanı Nebahat Akkoç, Türk Demokrasi Platformu’ndan Avukat Kezban Hatemi, Sosyal Haklar Derneği Başkanı Melda Onur, TÖRKAD Kurucu Başkanı Zeynep Alkış ve Diyarbakır İş Kadınları Derneği Başkanı Reyhan Aktar, İstanbul Sözleşmesi’nin iptaliyle ilgili tartışmaları Sivil Sayfalar için değerlendirdi. Sözleşmenin kadına şiddetin önlenmesi ve faillerin yargılanması, bu konudaki süreçlerin izlenmesi anlamında önemli kazanımlar sağladığının altını çizen kadınlar, sözleşmeye sahip çıkan kadınlara karşı sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarına ve sözleşmeye sahip çıkılması konusunda tüm kadınlara çağrıda bulunuyor.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!