AFS Başvuruları Başladı!

afs.jpg
Dünya çapında faaliyet gösteren saygın, köklü ve kar amacı gütmeyen eğitim organizasyonlarından AFS’nin kısa dönem ve okul yılı programları için başvurular başladı. Programlar gençlere kültürlerarası bir deneyim sunarken, aynı zamanda küresel yetkinlikler kazandırıyor. Son başvuru tarihi: 21 Ekim!

AFS Derneği’nin Türkiye sahasındaki gönüllü çalışmalarını koordine ettikleri AFS Kültürlerarası Programları’ndan yararlanmak isteyen lise öğrencileri, 21 Ekim’e kadar Türk Kültür Vakfı’nın websitesinden programlarla ilgili detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilir.

AFS programları sayesinde gençler, 40’ı aşkın ülkeden birinde sıra dışı bir kültürlerarası deneyim yaşama şansına kavuşur. Farklı bir ülkede gönüllü ailelerin yanında kalarak liseye devam eden öğrenciler, program boyunca düzenlenen oryantasyonlar ve danışmanlıkların katkısı ile hiçbir akademik sınıf modeliyle ya da kitaplarla sunulamayacak bir öğrenme ve gelişme fırsatı yakalar.

AFS adayları, değerlendirme süreçlerinin sonrasında uzun veya kısa programlara kabul edilir. Uzun programlar, gidilen ülkenin bir okul yılı boyunca sürer; kısa okul programları ise üç aylık, güz ve bahar dönemleri olarak gerçekleşir.

1946’dan beri öğrencilere küresel ve kültürlerarası yetkinlikler kazandırmak hedefiyle çalışan ve kökenleri 1. Dünya Savaşı’na uzanan AFS, dünyanın önde gelen ve köklü eğitim organizasyonlarındandır. Bugüne dek 90’dan fazla ülkeden 500.000’in üzerinde öğrencinin yararlandığı AFS programlarını ülkemizde, programlardan yararlanan gönüllüler tarafından 1974 yılında kurulan Türk Kültür Vakfı yürütüyor. Programlar için derneğimiz ve Türk Kültür Vakfı tarafından çeşitli burslar sunuluyor.

Programlarla ilgili detaylı bilgi için vakfın web sitesi ziyaret edilebilir.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!