sessizkalma.org Hak Savunucuları İçin Açıldı

banner2_tr-e1562313089400.jpg
Türkiye’de insan hakları savunucularının korunması ve güçlendirilmesi için ortak çalışma yürüten Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, Hakikat Adalet Hafıza Merkezi ve Hollanda Helsinki Komitesi, bu çalışmanın ürünü olan sessizkalma.org'u açtı. 

Kurulan sitenin amacı; öncelikle Türkiye’de risk altında çalışmalarını sürdüren insan hakları savunucularının yargılama ve soruşturmaları, insan hakları kurumlarının uğradığı baskıları görünür kılıp, alana ilişkin güncel bilginin yaygınlaşmasını sağlamak.

Sitede çalışmalar kapsamında izlenen davalara ilişkin özetlere ve dava takvimine ulaşabilir, yeni gelişmeleri haberler bölümünden izleyebilir, insan hakları savunucularının portrelerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca insan hakları savunucularına ilişkin referans belgelere, kaynaklara ve yayınlanmış güncel raporlara da web sitesinin ilgili bölümlerinden erişebilirsiniz.

Tüm dünyada insan zor koşullarda çalışmalarını yürüten insan hakları savunucuları için oluşturulmuş destek programlarına ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!