Queer Teori Yaz Seminerleri Başlıyor

post_20195112163-e1561021527656.jpg
SPoD LGBTİ'nin, yürütücülüğünü İpek Şahinler ve Sevcan Tiftik'in yapacağı iki haftalık seminer katılımcılara Queer Teori’nin çekirdek kavramlarını ve ana meselelerini tanıtmayı amaçlıyor. Bu kapsamda “queer” kelimesinin doksanlarda akademiye girişinden başlanarak günümüze kadar hem akademik çevrelerde hem de günlük hayatta nasıl evrildiğine Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ve Queer Çalışmalar disiplinlerinde üretilmiş makalelerle yakından bakılacak.

Süre: 2 hafta (9-12-16-19 Temmuz, 18:30-20:30)
Dil: Türkçe
Katılımcı sayısı: 20

Yaz Seminerleri herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

Seminerlerden hangi güne/günlere katılım sağlanacaksa, tarihler tek bir mail içerisinde yazılarak kayıt olunması gerekmektedir. Her bir oturumun  kontenjanı 20 kişiyle sınırlı olup katılımcılar kayıt sırası esas alınarak belirlenecektir. Seminer öncesinde katılımcıların gelemeyeceğini iletmeleri halinde, gelmeyenlerin yerine sıradaki kişiler alınacaktır.

Kayıt için atolye@spod.org.tr adresine, konu başlığına “Yaz Seminerleri” yazan e-posta gönderilmesi gerekmektedir.

Tüm katılımcılardan listedeki zorunlu metinlerle birlikte Cinselliğin Tarihi 1. cildi ve Cinsiyet Belası’nın okunarak gelmesi ve tartışmaların parçası olması beklenmektedir.

Birincil okumalar: 
Michel Foucault, Cinselliğin Tarihi Vol. I
Judith Butler, Cinsiyet Belası: Feminizm ve Kimliğin Altüst Edilişi

Seminer programı için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend