İzmir’de ‘Asfalyalar’ Atmayacak

57239026_2137568799613065_8832285732358848512_n.jpg
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak’ta bulunan tarihi elektrik fabrikasının satış ihalesine katılarak 35 milyon liraya satın aldı. Tarihi binanın satılmaması için kurulan Asfalyalar Platformu kararı, “Farklı yönetim anlayışları karşısında her iki girişimin de ulaştığı başarılı sonuçlar şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız için umut vericidir.” şeklinde değerlendirdi.

İzmir’de tarihi elektrik binasının özelleştirilmesine karşı çıkmak için kurulan Asfalyalar Atmasın Platformu başarıya ulaştı. Platformun tarihi binanın belediye tarafından satın alınarak, kültürel faaliyetlerin merkezi bir adres olarak yapılandırılması talebi, İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yerine getirilmiş oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe’nin katıldığı ihalede, tarihi elektrik fabrikasının satışı açık artırma usulü ile yapıldı. Büyükşehir Belediyesi 35 milyon lira ile fabrikayı satın aldı.

Asfalyalar Grubu kararı, “Hepimizin bildiği gibi, yeni dünya düzeninde sivil girişimler yönetimin kararlarında doğrudan belirleyici etkide bulunmaktadır. Şehrimiz özelinde ise Kültürpark’a Dokunma grubunun çabaları bunun bir ilk örneğini oluşturmuş ve daha sonra da Asfalyalar Atmasın grubu aynı doğrultuda ilerlemiştir. Farklı yönetim anlayışları karşısında her iki girişimin de ulaştığı başarılı sonuçlar şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız için umut vericidir. “ şeklinde değerlendirdi.

Asfalyalar Atmasın Platformu’yla kuruluşundan hemen sonra yaptığımız röportaj için tıklayınız…

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!