‘Hak Temelli Çocuk Kitapları Festivali’ Başladı

indir-1.jpg
Ürgüp’te gönüllüler tarafından Kapadokya Üniversitesi, İsveç Büyükelçiliği, Çağdaş Drama Derneği gibi birçok kurumun desteğiyle gerçekleştirilen Çocuk Kitapları Festivali başladı. 15-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek festival, Türkiye'nin ilk hak temelli çocuk kitapları festivali olma özelliğini taşıyor.

Festivalin büyük şehirler yerine Ürgüp’te kurulmasının nedeni ise; kitaba ulaşma konusunda her çocuğun eşit olması gerektiği, festival ile çocukların ve ailelerinin daha çok büyük şehirlere odaklanan yayınevleri ve çocuk kitabı yazarlarıyla tanıştırılması.

Festival boyunca atölyeler, söyleşiler ve tiyatro gösterileri çocukların hayal dünyalarındaki büyülü ortama katkı sunmak için etkileşimde olacak.

Festivalin çocuk ve yetişkin atölye programı için tıklayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!