Hak Savunucuları İçin Belgeleme Video Serisi Yayında

cd.png
Hafıza Merkezi'nin bir süredir belgeleme alanında oluşan birikimini ilgili diğer paydaşların faydalanabileceği bir şekilde paylaşmak üzerine çalıştığı video serisi yayınlandı.

Hak Savunucuları için Belgeleme Video Serisi bu ihtiyaca yönelik bir öğrenme kılavuzu olarak tasarlandı. Belgeleme faaliyetinin tarihsel bağlamı, temel ilkeleri, saha çalışması, verinin işlenmesi, arşiv kullanımı gibi alanlarda mevcut yöntemler ve hukuki belgelemenin önemli başlıklarına odaklanan bu video serisinin hazırlanmasının amacı, konunun paydaşı olan hak savunucularına belgeleme alanına dair temel tartışmalara giriş düzeyinde bir bilgi sunmak.

İnsan hakları mücadelesini daha etkili ve güçlü devam ettirebilmek için belgeleme çalışmalarının çok önemli olduğuna ve geliştirilmesi gerektiğine inanan Hafıza Merkezi, bu video serisinin buna katkı sunmasını temenni ediyor.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend