Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi

AtolyeGorseller_WEB1_21.11.18-1000x563.png
TÜSEV’in, Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlediği Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyelerinin üçüncüsü 4 Nisan Perşembe günü, 09:00-18.00 saatleri arasında Antalya’da (Ramada Otel, Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cd. No: 22) gerçekleşecek.

Atölyede, örgütlenme özgürlüğüne ilişkin uluslararası standartların tanıtılmasının yanı sıra dernekleri ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında bilgilendirme yapılacak ve deneyim paylaşımında bulunulacak. Ayrıntılı bilgi için buradaki duyuru metnini inceleyebilirsiniz.

Atölyeye katılım için başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

  • Yalnızca Antalya’da ve Akdeniz Bölgesi’ndeki çevre illerde faaliyet gösteren derneklerin başvurusu kabul edilecektir.
  • Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan her dernekten yalnızca bir katılımcı kabul edilecektir.
  • Derneğin yönetim veya karar organlarında görev yapan ve/veya dernek adına yasal mevzuata ilişkin sorumlulukları yürüten kişilerin katılımına öncelik verilecektir.
  • Yasal mevzuat alanında kapasite geliştirmeye ihtiyaç duyan küçük-orta ölçekli ve hak temelli çalışan derneklerin katılımına öncelik verilecektir.
  • Antalya çevre illerinden gelecek katılımcıların yol ve konaklama masrafı karşılanacaktır.

 Atölyeye katılmak isteyenlerin 22 Mart 2019 Cuma günü saat 18.00’e kadar bu bağlantıda yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Yalnızca eksiksiz olarak doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınacak ve başvurusu kabul edilen derneklerle e-posta yoluyla iletişime geçilecektir.

Atölye ve başvuru formu ile ilgili sorularınız için nazli@tusev.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend