Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’nden ‘Yasalarımız Var’ Semineri

WhatsApp-Image-2019-03-04-at-21.19.42.jpeg
Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği, Bursa Barosu iş birliği ile "Yasalarımız Var" adında bir seminer gerçekleştiriyor.

Seminerde kadına yönelik şiddetle mücadeleye dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ne (İstanbul Sözleşmesi), 6284 sayılı yasa ve Grevio sürecine dair bilgilendirme ile yasal uygulamalara dair vaka örnekleri aktarılması planlanıyor.

1.Oturum:
İstanbul Sözleşmesi ve Grevio temsilcisi Prof. Dr. Feride Acar ve Hacettepe Üniversitesi Prof. Dr. Kadriye Bakırcı ile İstanbul Sözleşmesi, raporlanması, gerçekleştirilen uygulamalar ve aksayan yönler, hukukçuları ve ülkeyi bağlayan kısımlara dair aktarımlarda bulunacak.

2.Oturum:
Av. Hülya Gülbahar tarafından 6284 sayılı yasa üzerinden İstanbul Sözleşmesi’ne dair vaka uygulama örnekleri aktarılacak.

Tarih: 23 Mart 2019 Cumartesi
Saat: 12:30
Yer: Almira Hotel / Şehrazat Salonu

Katılım formu için tıklayınız.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend