Dersim Kadın Platformu’ndan 8 Mart Çağrısı

kadin%C2%B4platformu.jpg
Dersim Kadın Platformu 8 Mart programını basın açıklamasıyla duyurdu.

KESK Dersim Şubesi’nde Kadın Platformu adına açıklama yapan Baran Solmaz Şahin,  kadınların alanlardan koparılmaya, eve kapatılmaya yalnızlaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü karşıladıklarını söyledi. Şahin, “Kamusal alanları, kentlerimizi ve yaşam alanlarımızı daraltarak bizi eve hapsetmeye çalışanlara, bizi babayla, kocayla, aileyle tanımlayanlara, işsiz bırakarak itaate zorlayanlara karşı örgütlü kimliğimize ve sendikalaşma hakkımıza sahip çıkıyoruz” dedi.  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınların dünyanın dört bir yanında alanlardan, meydanlardan, sokaklardan, evden, okuldan, işten, her yerden sesleneceğini belirten Şahin, “Eşit ve özgür bir yaşamı kuruncaya dek mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.  Vardık, varız,  var olacağız” dedi.

8 Mart’ta saat 12:30’da Seyit Rıza Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirileceğini aktaran Şahin, kentteki kadınları 8 Mart’ta alanlara çıkmaya davet etti.

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend